• اصفهان، بلوار بوستان سعدی ، جنب هتل چهل پنجره ، ساختمان گلستان ، طبقه دوم

آدرس دفتر

اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

تلفن پشتیبانی

03135123

آدرس ایمیل

info@raymonsaze.ir

طراحی سوله خرپایی اصفهان

طراحی سوله خرپایی اصفهان توسط افراد با تجربه انجام میگیرد. با کمک سیستم های نرم افزاری، سوله های جدید با کمترین وزن طراحی می شوند. بیشترین طراحی و اجرا مربوط به سوله های خرپایی می باشد. برای ساخت سوله‌های جدید از اسکلت‌های فلزی استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود قیمت سوله مناسب باشد. سازه های فلزی نسبت به سازه‌های بتنی در مدت زمان کوتاه‌تری آماده می شود. سوله‌های استراکچر نسبت به زلزله مقاوم بوده و جای کمی را در ساختمان اشغال می‌کنند.

بهترین سوله در اصفهان

طراحی سوله خرپایی اصفهان دارای نکاتی است که باید به آن توجه شود. یکی از این نکات آشنا بودن به شرایط محیطی منطقه می‌باشد. قبل از ساخت سوله باید همه هزینه‌ها محاسبه گردد و در نهایت انتخاب بهترین نوع سوله  انجام شود. ابتدا باید شرایط آب و هوایی منطقه مورد بررسی قرار گیرد تا همه چیز طبق استانداردهای سازمان نظام مهندسی انجام گردد.

مثلاً ساختن سوله در محیط‌های مرطوب احتیاج به فولاد بیشتری نسبت به محیط‌های خشک دارد. در نتیجه سوله دارای استحکام بیشتر و قیمت مناسب‌تر می‌باشد. از آنجایی که اصفهان دارای میزان بارش متوسط است پس به طور کلی شهری خشک و معتدل محسوب می‌گردد. بهترین روش برای ساخت سوله در اصفهان سوله خرپایی می‌باشد.

سالن های ورزشی با طراحی سوله خرپایی
سالن های ورزشی

تاثیر امکانات و مصالح در سرعت ساخت سوله

طراحی سوله خرپایی اصفهان دارای نکات بسیار مهمی است. سوله خرپایی نسبت به دیگر سوله‌ها دارای مزایایی می‌باشد. یکی از مزیت‌های سوله خرپایی مقرون به صرفه بودن و کیفیت بالای آن است. این نوع سوله مقاومت بسیار زیادی در برابر برف و باران دارد. مقاوم بودن در برابر زلزله نیز از دیگر ویژگی‌های سوله خرپایی می‌باشد. در این سوله می‌توان انواع جرثقیل‌ را نصب نمود. سرعت ساخت و نصب سوله‌ها در اصفهان نسبتا بالا می‌باشد زیرا همه امکانات و مصالح لازم در این شهر وجود دارد.

 طراحی سوله خرپایی اصفهان به گونه ای انجام می‌شود که اتصالات آن با استفاده از پیچ و مهره انجام گردد. در نتیجه مونتاژ نمودن و حتی دمونتاژ آن به راحتی صورت می‌گیرد. سوله خرپایی محدودیتی در اندازه دهانه نداشته و همه چیز می‌تواند طبق خواست و سلیقه مشتری طراحی شود. سوله های خرپایی را می‌توان به صورت دو طبقه نیز طراحی و اجرا نمود. این سوله‌ها بسیار سبک بوده و حمل و نقل آن به راحتی انجام می‌شود.

پوشش‌هایی که برای سقف این سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند از جنس یو پی وی سی، پشم شیشه و یا به شکل توری مرغی باشد. عمر این سوله‌ها بسیار بالا است. طراحی سوله خرپایی اصفهان به شکلی انجام می‌شود که قابلیت ساخت سقف های متفاوت در آن  وجود داشته باشد. این سقف‌ها شامل نوع هشتی و غیره است.

دانلود نقشه طراحی سوله خرپایی
نقشه طراحی سوله خرپایی

طراحی سوله خرپایی اصفهان کاری پیچیده است که فقط باید توسط مهندسان خبره انجام شود. این کار با استفاده از نرم‌افزارهای محاسباتی صورت می‌گیرد. یکی از مهمترین ویژگی‌های سوله خرپایی این است که این سوله بدون ستون با هر اندازه دهانه‌ای می‌تواند طراحی و اجرا شود. در نتیجه در فضای داخل سوله هیچ ستونی وجود ندارد و فضا به طور کامل قابل استفاده است باید بدانید که ساخت این نوع سوله در کارخانه‌ها انجام می شود.

کاربرد طراحی سوله خرپایی

 یکی از کاربردهای سوله خرپایی ساخت سردخانه می‌باشد. در ساخت سالن‌های ورزشی نیز از سوله خرپایی استفاده می‌شود. این سوله‌ها برای ساخت کارخانه‌ها مرغداری‌ها و مراکز خرید نیز مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از سوله‌های سبک به جای سوله‌های سنگین باعث می‌شود که صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها انجام شود. یکی از کاربردهای مهم سوله‌های سبک یا خرپایی ساخت سالن ورزشی می‌باشد. با این روش سازه، وزن کمتر و مقاومت بیشتری دارد. به طور کلی با پایین آمدن وزن سوله هزینه‌های ساخت و حتی نصب کاهش می‌یابند.

طراحی سوله خرپایی اصفهان میتواند از مزایایی همچون مقاومت و استحکام بالا برخوردار باشد. داشتن این ویژگی‌ها باعث می‌شود از این سوله‌ها برای ورزش‌هایی مانند شنا و بدنسازی نیز استفاده شود. در سوله‌های خرپایی از شکل‌های هندسی متنوع استفاده می‌شود که باعث زیباتر شدن آن می‌شود. این سبک به کارفرما این امکان را می‌دهد که شکل سوله را مطابق با سلیقه خود انتخاب نماید. این موضوع محدودیتی در ساخت سوله ایجاد نمی‌کند.

به طور کلی سازه‌ای که اجزای آن به شکل مثلثی به هم وصل شده باشند خرپایی نام دارد. انتخاب مقدار فولاد  مورد نیاز برای ساخت سوله به میزان مقاومت مورد انتظار از آن سازه بستگی دارد. اما اصولاً از قطعاتی مانند پروفیل قوطی، نبشی و حتی ناودانی برای ساخت سازه خرپایی استفاده می‌شود. به همین علت قیمت این مواد بر قیمت تمام شده سوله تاثیر دارد.

طراحی سوله خرپایی در اصفهان

خرپا چیست و چه تاثیری در ساخت سوله دارد؟

خرپا در این سازه به عنوان باربر یا حمال مورد استفاده قرار می گیرد. سوله های خرپایی ساده از یک خرپا ساخته می شوند اما سوله خرپایی مرکب معمولا از ترکیب چند خرپا به وجود می آیند. در این حالت می توان دهانه های متعدد با عرض بیشتر ایجاد نمود. یکی دیگر از مدل های سوله خرپایی نوع مبهم می باشد. امروزه کمتر از این نوع سوله استفاده می شود. در پروژه هایی که قیمت حرف اول را می زند استفاده از سوله خرپایی بسیار مناسب است. در سالن‌های سرپوشیده ای که نیاز است محیطی یکپارچه و بدون ستون ساخته شود استفاده از سوله خرپایی توصیه می شود.

مکان هایی که می توان برای ساخت آن ها از سوله خرپایی استفاده نمود عبارتند از سالن های نمایش، شهربازی ها و مکان های تفریحی، سالن های کنسرت و نمایش، بیمارستان های صحرایی و مقرهای نظامی. این سوله ها ایمنی بسیار زیادی دارند و همین موضوع باعث می شود برای مکان های پر رفت و آمد بسیار مناسب باشند.

مراحل طراحی سوله خرپایی اصفهان

طراحی سوله خرپایی اصفهان با مراحل متعدد انجام می شود. بررسی آب و هوای منطقه و نیاز سنجی در آن از ابتدایی ترین کارهایی است که در طراحی و ساخت سوله باید انجام شود. در این سوله ها امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از ساخت سوله باید میزان بارش، رطوبت و همچنین احتمال وقوع زمین لرزه در منطقه مورد بررسی قرار گیرد. یکی از گام های مهم در نیاز سنجی تعیین کاربری سوله می باشد.

این موضوع تاثیر مستقیمی بر مواد و متریال مصرفی در ساخت سوله دارد. انتخاب متریال مناسب و عایق بودن دیوارها و سقف به نوع کاری که قرار است در سوله انجام شود وابسته است. همچنین انتخاب سیستم تاسیسات می تواند تحت تاثیر این موضوع قرار گیرد.

کاربرد طراحی سوله خرپایی
کاربرد طراحی سوله خرپایی

فونداسیون و بتن ریزی سوله خرپایی

پس از طراحی سوله خرپایی اصفهان بتن ریزی و فونداسیون انجام می شود. اجزای سوله در محل مناسب مونتاژ می شوند و سپس ساخت سقف و دیوارها و انجام تاسیسات آغاز می گردد. برای انتخاب یک شرکت مناسب ساخت سوله باید در کنار توجه نمودن به قیمت، به فاکتورهای دیگری نیز توجه شود. یکی از مواردی که در طراحی سوله خرپایی اصفهان باید مورد توجه قرار گیرد تیم طراحی مجموعه است. این تیم باید متشکل از مهندسان و طراحان مجرب باشد تا بتوانند سوله مورد نظر را به صورت استاندارد طراحی نمایند. نیاز است نقشه اولیه سوله تاییدیه نظام مهندسی را داشته باشد.

عوامل مهم در ساخت و طراحی سوله خرپایی

برای طراحی سوله خرپایی اصفهان و ساخت آن نیاز است که کاربرد قطعات به کار رفته در سوله و وزن هر یک مورد بررسی قرار گیرد. در نظر گرفتن کاربرد سوله می تواند تاثیر مهمی در انتخاب قطعات داشته باشد. نیاز به جرثقیل سقفی از دیگر عواملی است که در ساخت سوله نقش مهم و قابل توجهی دارد.

سوله ها از نظر کاربرد با دیگر سازه های صنعتی دارای تفاوت هایی می باشند. یکی از این تفاوت ها داشتن سقف شیبدار با شیب متفاوت است. دهانه‌ی این سازه ها نیز نسبت به دیگر سازه ها دارای ابعاد بزرگتری می باشد. به خاطر بزرگ بودن این سازه نمی توان از پروفیل هایی که در بازار وجود دارد برای ساخت تیرها و ستون های سوله استفاده نمود. به همین دلیل باید تیرها توسط تیم ساخت، ساخته و اجرا شوند. به این تیرها تیر فلزی گفته می شود.

سوله سفارشی چیست؟

تولید سوله های سفارشی بیشتر برای کسانی که اقدام به تولید محصولات خاص می نمایند کاربرد دارد. در این موارد برای نگهداری وسایل و یا مواد نیاز است شرایط خاصی فراهم شود. مثلا اگر محصول شما باید در فشار، دما و یا رطوبت خاصی نگهداری شود بهتر است یک سوله سفارشی تهیه نمایید. نیاز است برای ساخت سوله از افرادی که تجربه و تخصص بالایی در این زمینه دارند استفاده شود. در سوله های بهداشتی باید شرایطی فراهم شود تا از ورود هر گونه آلودگی به سوله جلوگیری شود.

اجرای سوله خرپایی
اجرای سوله خرپایی

عوامل مهم در تعیین قیمت طراحی سوله خرپایی

به طور کلی عوامل متعددی می تواند در قیمت سوله تاثیر گذار باشد. یکی از این موارد عرض دهانه سوله است. معمولا عرض دهانه سوله بین 10 تا 40 متر است. هر چه این عرض بیشتر باشد میزان آهنی که در سوله مصرف می شود بیشتر است. ارتفاع سوله باید با توجه به شرایط منطقه و میزان باد تعیین شود. یکی از نکات مهم در طراحی سوله خرپایی اصفهان تعیین میزان ارتفاع و نوع مصالح به کار رفته در سوله می باشد.

بر اساس نوع کاربری سوله می توان از جرثقیل های مختلف در آن استفاده نمود. قیمت تمام شده سوله با تعداد جرثقیل ها و نوع آن ها رابطه ی مستقیمی دارد. بیشتر جرثقیل هایی که در سوله ها مورد استفاده قرار می گیرند از نوع پل دار هستند. ظرفیت این جرثقیل ها از 5 تن تا 300 تن متغیر است. در انبارها و صنایع معمولی از جرثقیل هایی با ظرفیت 5 تن و در کارخانه های ذوب فولاد از جرثقیل های قوی تر استفاده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *