• اصفهان، بلوار بوستان سعدی ، جنب هتل چهل پنجره ، ساختمان گلستان ، طبقه دوم

آدرس دفتر

اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

تلفن پشتیبانی

03135123

آدرس ایمیل

info@raymonsaze.ir

سازه‌ی سوله فارغ از نوع اسکلت آن، با گذشت زمان دچار فرسودگی شده و به بازسازی یا نوسازی نیاز دارد. با توجه به قیمت بالای مصالح و افزایش قیمت زمین، بازسازی سوله همیشه بر ساخت سوله‌ی جدید اولویت دارد. چون سوله‌های صنعتی معمولا از فولاد ساخته می‌شوند و از استحکام بالایی برخوردار هستند. به همین علت توصیه می‌شود که سوله‌ی قدیمی را تخریب نکنیم و فقط به نوسازی و در صورت نیاز بازسازی سوله بپردازیم.

قبل از بازسازی سوله‌ی صنعتی باید تمام عیوب لیست شود تا تیم مشغول به کار بتوانند بازسازی سوله را با بهترین برنامه‌ریزی انجام دهند.

بزرگ‌ترین مزیت سوله‌ی صنعتی، چند کاربره بودن آن است و می‌توان از یک سوله‌ی صنعتی به عنوان یک انبار یا به عنوان یک واحد تولیدی قطعات استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که هر کاربری کف‌سازی و پوشش سقف مخصوص به خود را دارد و برای تغییر کاربری باید تدابیر خاصی را در نظر گرفت ولی با این حال توصیه نمی‌شود که اگر قصد خرید سوله‌ای دارید و می‌خواهید کاری غیر از کاربری که سوله برای آن طراحی شده انجام دهید، سوله را تخریب کرده و سوله‌ی جدیدی طراحی و اجرا کنید. این کار به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

برای این کار پیشنهاد می‌شود که وضعیت موجود سوله را بررسی کنید، مثلا خرابی‌هایی مثل خوردگی یا زنگ‌زدگی اجزا، یا اعضایی که ضعف عملکردی دارند بررسی شوند و با تمهیدات لازم بازسازی شوند.

در مرحله‌ی بعد نیازهای شما با توجه به کاربری جدید سوله مورد بررسی قرار می‌گیرد که متوجه شویم سوله‌ی موجود جوابگوی نیازهای شما هست یا خیر؟ شاید نیاز به اضافه کردن جرثقیل به سوله باشد، یا اینکه جرثقیل موجود باید افزایش باربری داشته باشد؛ با روش‌های بازسازی، سوله‌ی موجود را با توجه به نیاز خود بازسازی و تقویت می‌کنیم.

بعد از آن اجزای غیر سازه‌ای سوله مثل پوشش کف، سقف و دیوارهای سوله را با توجه به نوع کاربری مشخص کرده و اجرا می‌کنیم. مثلا اگر سوله برای یک واحد تولیدی که در معرض حرارت کوره است، استفاده می‌شود، باید از آجرهای نسوز و تهویه‌ی مناسب در سوله استفاده کرد، یا برای کارخانه‌های تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، داروسازی و … از کفپوش اپوکسی بهداشتی استفاده کنیم و …

تمامی این مراحل را باید مشاوران و مهندسان حرفه‌ای و با تجربه مورد بررسی قرار داده و به بهترین و ارزان‌ترین روش ممکن سوله‌ی شما را بازسازی و تغییر کاربری دهند. تیم تخصصی رایمون سازه در این زمینه آماده‌ی خدمت رسانی به شما می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *