• اصفهان، بلوار بوستان سعدی ، جنب هتل چهل پنجره ، ساختمان گلستان ، طبقه دوم

آدرس دفتر

اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

تلفن پشتیبانی

03135123

آدرس ایمیل

info@raymonsaze.ir

سوله‌ها یکی از سازه‌های خاص هستند که اصول و ضوابط ویژه‌ای در مراحل طراحی آن‌ها باید رعایت شود. هر سازه‌ای وقتی تحت بارهای مختلف قرار می‌گیرد، ممکن است رفتار متفاوتی از خود نشان دهد. مهم‌ترین باری که بر سوله‌ها اثر می‌کند بار باد است و بررسی رفتار سوله تحت اثر باد پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل طراحی سوله‌ها، یکی از مهارت‌های تخصصی در زمینه‌ی طراحی سازه‌هاست. اما متاسفانه افراد سودجو در این زمینه به دنبال کسب درآمد تحت هر شرایطی هستند. این افراد با پیشنهادهای مالی و تخفیف‌های غیر قابل باور در هزینه‌های طراحی، سعی در جذب پروژه‌های طراحی دارند. در حالی که این افراد هیچ گونه تخصصی در زمینه طراحی سازه نداشته و پروژه‌ی شما را به افراد دیگری واگذار می‌نمایند. در این شرایط شما هیچ‌گاه با طراح سازه‌ی اصلی پروژه‌ی خود در ارتباط نبوده و از تخصص او هیچ اطلاعی ندارید و ممکن است پروژه‌ی شما با اشتباهات زیاد و بسیار سنگین طراحی شود. در این حالت شاید شما در هزینه‌ی طراحی سوله‌ی خود تخفیف ویژه‌ای گرفته باشید اما ممکن است چند برابر این هزینه در مراحل اجرای سوله، از دست شما برود.

بهترین حالت برای طراحی سازه‌ی هر پروژه‌ای آن است که کارفرما مستقیما با طراح پروژه‌ی خود در ارتباط بوده و نظرات خود را به طراح اعلام کند.

در چنین حالتی کارفرما از میزان تخصص طراح پروژه‌ی خود اطلاع پیدا کرده و از نزدیک در جریان روند پروژه نیز قرار می‌گیرد. شاید لازم باشد هزینه‌ی بیشتری بابت طراحی سازه‌ی خود پرداخت کنید ولی بدون شک چندین برابر مبلغ طراحی را در هزینه‌ی کلی اجرای پروژه صرفه‌جویی می‌کنید.

اگر برای طراحی پروژه‌ی سوله‌ی خود نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می‌توانید به طور مستقیم با طراحان مجموعه‌ی ما در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *