• اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

آدرس دفتر

اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

تلفن پشتیبانی

03135123

آدرس ایمیل

info@raymonsaze.ir

یکی از مهم‌ترین مراحل شروع طراحی سوله، انتخاب ظرفیت باربری مناسب برای جرثقیل می‌باشد. برای انتخاب ظرفیت مناسب جرثقیل سقفی سوله عوامل مختلفی را باید رعایت کنید. مثل طول سوله، مسافت حرکت جرثقیل، تعداد دفعات حرکت جرثقیل و …. با یک مثال برایتان توضیح می‌دهیم که چطور باید ظرفیت مناسب برای جرثقیل سوله را انتخاب کنید.

فرض کنید قرار است یک بار 5 تن را هر روز داخل سوله جا به جا کنید و یک بار یا دو بار در سال پیش می‌آید که لازم باشد بار بیشتر از 5 تن مثلا تا 10 تن را جا به جا کنید. حالا به نظر شما باید یک جرثقیل 5 تن انتخاب کنید یا اینکه فکر می‌کنید جهت اطمینان بیشتر از یک جرثقیل 10 تن استفاده کنید؟

اصلا توصیه نمی‌شود که از جرثقیل 10 تن استفاده کنید چون انتخاب جرثقیل 10 تنی باعث می‌شود اسکلت سوله‌ی شما قوی‌تر طراحی شود و هزینه‌ی کل ساخت سوله بالا می‌رود. علاوه بر این جرثقیل با ظرفیت بالاتر و استهلاک بیشتر، هزینه‌ی تعمیر و نگهداری بیشتری دارد که استفاده از آن اصلا به صرفه نیست.

پیشنهاد ما به شما این است که جرثقیل 5 تنی برای کارهای روزانه در نظر بگیرید و برای حمل بار 10 تنی که یک یا دو بار در سال پیش می‌آید از جرثقیل‌های اجاره‌ای تلسکوپی استفاده کنید که با این کار در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

پیشنهاد دیگری که برایتان داریم این است که اگه طول سوله‌ی شما برای حرکت 2 عدد جرثقیل مناسب است می‌توانید از 2 جرثقیل 5 تن استفاده کنید که هر کدام نصف طول سوله را پوشش دهند و بارهای روزانه را حمل کنند و موقعی که بار 10 تن دارید از هر دو به صورت همزمان استفاده کنید که بار را برایتان حمل کنند. با این روش حرکت جرثقیل‌ها کمتر شده، استهلاک آن‌ها کاهش می‌یابد و شما همیشه تا 10 تن ظرفیت جا به جایی بار دارید. در ضمن اگر یکی از جرثقیل‌ها خراب شود یک جرثقیل یدک دارید که وقفه‌ای در کار روزانه پیش نیاید.

برای انتخاب جرثقیل مناسب برای سوله‌ی خود می‌توانید از کارشناسان سازه‌ی ما که در این زمینه تخصص دارند مشاوره‌ی رایگان بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *