• اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

آدرس دفتر

اصفهان، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه شماره ۵، ساختمان پگاه رزم‌آوران

تلفن پشتیبانی

03135123

آدرس ایمیل

info@raymonsaze.ir

نمایشگاه بین المللی اصفهان

نمایشگاه بین المللی اصفهان ، مجموعه سالن‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان به ‌عنوان یک طرح چند منظوره و با هدف میزبانی اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در ایران از سال ۱۳۸۹ آغاز شد. این مرکز در زمینی به مساحت ۷۱ هکتار با ۴۲۵ هزار متر مربع زیربنا در شرق کلانشهر اصفهان ایجاد شده است و سالن اصلی آن ۲ هزار و ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد. مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان به گونه‌ای طراحی شده که گویای عبارت معروف “اصفهان، نصف جهان” است. زیرا شکل نیم کره آن نماد “نصف جهان” است و در ساختمان آن از جمله سقف داخلی‌اش که نماد سقف مسجد شیخ لطف‌الله است، معماری خاص اصفهان لحاظ شده است.

فاز نخست مرکز همایش‌های بین‌المللی شامل سالن اصلی مرکز همایش‌ها با سه هزار و صد متر فضای مفید همراه با ساختمان‌های پشتیبانی به وسعت دو هزار و پانصد متر مربع تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

در این پروژه هشت ویلا با مساحت هرکدام ۴۰۰ متر مربع به طور کامل تجهیز و آماده بهره‌برداری است. فضای سبز محوطه، فضای سبز داخلی و فضای سبز پیرامونی این مسیرها انجام شده است.

نمایشگاه بین المللی اصفهان ۱۴۰۲

طبق طراحی انجام شده اجزای مهم نمایشگاه بین المللی اصفهان شامل ساختمان اصلی سالن‌های اجلاس، اقامتگاه‌های اختصاصی و ویلاهای VIP، هتل ۵ ستاره، مراکز تجاری و موارد دیگر است. سالن‌های اجلاس سران کشورهای غیر متعهدها شامل سالن اصلی، تالارهای چند منظوره، فضاهای خدماتی و پشتیبانی، اداری و عمومی در مساحتی بالغ بر ۴۰ هزار متر مربع پیش‌بینی شد.

سازه‌ی نیم کره‌ای سالن اجلاس از اسکلت فولادی منحنی طراحی شده، بیشترین ارتفاع این سازه 52 متر و کمترین ارتفاع آن 25 متر می‌باشد. قطر این سالن همایش 85 متر می‌باشد و نباید در وسط این سالن از هیچ گونه ستونی استفاده می‌کردند به همین علت در ساخت سقف این سالن از سیستم فضاکار استفاده شده که نیاز به ستون در وسط دهانه ندارد.

مقاله پیشنهادی : سازه برج میلاد تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *